Laboratuvar Tetkikleri

___________________________

Tüm Klinik Biyokimya ve gaita, vücut sıvıları ve idrar analizleri yapılmaktadır.

  • Karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri, kolesterol, trigliserid, HDL, LDL gibi kan yağları, şeker, şeker yükleme testleri enzimler gibi pek çok rutin biyokimya analizi yapılmaktadır.
  • Tiroid hormonları, gebelik ve fertilite hormonları, tümör belirteçleri gibi testlere iki saatten kısa bir sürede sonuç verebilmektedir. Ayrıca hipofiz hormonları, hamilelerde anne karnındaki bebeğin genetik bazı hastalıklarının tarandığı ilk ve ikinci trimester (Üçlü test) tarama testleri gibi testlere de yanıt verilebilmektedir.
  • Kan sayımı (22 parametreli olarak), kanın pıhtılaşmasını değerlendiren testler laboratuarımızda diğer pek çok test gibi iki saatten kısa sürede sonuç verilebilen testlerdendir.

MİKROBİYOLOJİ

Mikrobiyoloji birimimizde enfeksiyon etkeni mikroorganizmalar ile ilgili Kültür ve antibiyogram ve identifikasyon, gaita, idrar mikroskopileri, gibi direkt veya immuno-serolojik yöntemlerle antijen aramaya dayalı indirekt testler yapılabilmektedir. Ayrıca hepatit belirteçleri, HIV gibi serolojik testlere aynı gün içinde sonuç verebilmekteyiz.